kostka mydła

KOSTKA MYDŁA DLA AFRYKI

Wakacje, wakacje, upragnione wakacje - powtarzają uczniowie. Dalekie podróże, egzotyczne kraje i historyczne miejsca przyciągające tłumy turystów i urlopowiczów. Istnieją też inne kraje, kraje zapomniane bez słonecznych plaż i pochylonych palm w dalekiej Afryce, które czekają na naszą pomoc.

Uczniowie gimnazjum, rodzice i nauczyciele w Sułkowicach chętnie odpowiedzieli na akcję zorganizowaną przez Szkolne Koło Caritas pt.: KOSTKA MYDŁA DLA AFRYKI. Przez ponad miesiąc zbierane były kostki mydła dla szpitali misyjnych w Angoli, Beninie, Togo i Zambii. Zebrano 322 kostki mydła, które za pośrednictwem Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie zostaną przekazane placówkom medycznym prowadzonych przez misjonarzy na Czarnym Lądzie.

Dziękujemy za każdą kostkę mydła, która stała się wyrazem przyjaźni i łączności z rówieśnikami gimnazjalistów w krajach dalekich, a bliskich sercem.

mgr Maciej Matoga